Windows 8.1 Download

Bilgisayarınıza Windows 8.1 kurmak istiyorsunuz fakat elinizde kurulum medyası yok ise, ücretsiz olarak sunulan “mediacreationtool” yardımıyla kendi kurulum medyanızı oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz aracı kullanmanız için gereksinim listemiz oldukça kısa. İnternet erişimine sahip bir bilgisayar, DVD yazıcısı veya 4 GB büyüklüğünde USB bellek. Eğer bu gereksinimlere sahipsek, Media Creation aracını indirerek işlemlerimize başlayabiliriz.

Aracı çalıştırdığımızda bizi Dil, Sürüm ve CPU mimarisinin seçildiği pencere karşılayacaktır. İstediğimiz özellikleri seçerek Next ile devam ediyoruz.

windows8-download-free (1)

Eğer yükleme ortamı için USB Bellek düşünüyorsanız, en az 4 GB büyüklüğünde ve içeresinde veri bulunmayan Flash belleğiniz PC ye takılı durumda olmalıdır.
Benim tercihim burada İSO seçeneğini seçmenizdir. Çünkü bu seçenek sayesinde Hem DVD ortamında, hem de yazımın sonunda belirteceğim program sayesinde USB sürücüler için kurulum medyası elde etmiş olursunuz.

windows8-download-free (2)

Sonrasında belirtmiş olduğunuz konuma Windows 8.1 indirme işlemi başlayacaktır.

windows8-download-free (3)

Peki bu indirme işlemi sonrasında İSO dosyasını nasıl kullanabilirsiniz?
DVD medyası oluşturmak için, Windows 7 ve üzeri sürüme sahip işletim sistemlerinde, dosya üzerinde sağ tıklayarak “Burn disk image” seçeneğini seçebilirsiniz.

windows8-download-free (5)

Eğer kurulum ortamı için USB bellek kullanmak isterseniz, Microsoft Store’ dan ücretsiz olarak indireceğiniz “Windows 7 USB/DVD Tool” aracını kullanarak zahmetsizce Bootable kurulum medyası elde etmiş olursunuz.

windows8-download-free (4)

Faydalı olması dileğimle….
Ersin CAN

About the Author

Ersin CAN

#IT Manager #Bilişimsever #vExpert #Baba

1 thought on “Windows 8.1 Download

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir