Bilgisayarınızı Wi-Fi HotSpot’a Dönüştürün

   27 Ocak 2014   968 kere okundu.      Ipucu

Ipucu-wireless-hotspot (1)Bulunduğunuz ortamda kablosuz ağ bağlantısı olmadığı için mobil cihazlarınız da internet bağlantısını kullanamıyorsanız, bilgisayarınızın kablosuz ağ  kartını bu iş için kullanabilirsiniz. Bunun için Windows Vista ve yukarısı  işletim sistemi kullanıyor olmalısınız. Sonrasında komut satırını yönetici olarak çalıştırarak aşağıdaki komutları sırasıyla yazıyoruz.

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=KablosuzAgGorunurIsmi key=Şifresi
netsh wlan start hostednetwork

Ipucu-wireless-hotspot (2)

Bu işlemlerden sonra denetim masasından, ağ bağlantı noktalarına ulaşıyoruz. İnternet bağlantısına sahip ağ kartı üzerinde sağ tıklayarak payşlaşımı aktif hale getiriyoruz. Paylaşım noktası olarakta biraz önce komutlar yardımıyla oluşturmuş olduğumuz sanal kablosuz ağ noktasını seçiyoruz. Hepsi bu kadar artık bilgisayarınızdan kablosuz olarak yayın yapmaya hazırsınız.

Ipucu-wireless-hotspot (3)

Oluşturmuş olduğunuz bu kablosuz bağlantı noktasına kimlerin bağlı olduğunu görmek için aşağıdaki komutu yazmanız yeterli.

netsh wlan show hostednetwork

Ipucu-wireless-hotspot (4)Bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda sadece aşağıdaki komutunu yazmanız yeterli.

netsh wlan show hostednetwork

Toplam 4 Yorum Yapılmış.

  1. Erdem diyor ki:

    Host Connectivity boşuna kullanmışım şu zamana kadar. Emeğine sağlık

  2. huso diyor ki:

    cmd start yapmadan baslamıyor bide iki kablosuz ağ açtı sorun yok ama paylasım bölümünde ismini göremiyorum kablosuz ağ 2 diye cıkmıyor

  3. huso diyor ki:

    herseyi tam olarak yaptım sanıyorum. yayın yapıyor dışarı ama yine sorun var telefonlar ip aldığı halde nete giremioyr..ne engelliyor sizce

Yorum Yapmak İster Misiniz?

A

@

W